Składnik popularnego herbicydu obecny w szczepionkach!

Glifostat – substancja czynna obecna w wielu herbicydach obecnych na rynku została wykryta w szczepionkach dla dzieci i dorosłych. Amerykańskie stowarzyszenie “Mom Across America” otrzymało od laboratorium Microbe Inotech wstępne wyniki badań z których wynika, że kilka szczepionek produkcji czołowych farmaceutycznych potentatów zawiera śladowe ilości glifostatu. Ten niebezpieczny związek wykorzystywany w rolnictwie zidentyfikowano w szczepionkach na pneumokoki, wirusowe zapalenie wątroby typu B, wirus grypy, tężec, krztusiec, odrę, świnkę, różyczkę i błonicę.

child-89810_1920

Glifostat jest organicznym herbicydem z grupy fosfonianów powodującym zamieranie roślin, co wykorzystuje się w rolnictwie w niszczeniu chwastów. Rośliny uprawne modyfikowane genetycznie są odporne na ten środek, dlatego w nowoczesnym rolnictwie wykorzystuje się bezpośrednie opryski całych upraw. W 2015 roku 96 naukowców w otwartym liście skrytykowało opinię EFSA (European Food Safety Authority) dotyczącą rzekomego bezpieczeństwa glifostatu dla ludzi i ssaków. Międzynarodowa Agencja Badania Raka uznała natomiast glifostat za substancję rakotwórczą, gdyż istniały przesłanki o tym, że glifostat ma wpływ na rozwój chłoniaka nieziarniczego.

Jedna z badanych szczepionek miała 25-krotnie wyższe stężenie glifostatu od innych. Związek ten znalazł się w szczepionkach, gdyż zawarte w niej inaktywowane wirusy hodowane były na żelatynie pozyskanej ze świń karmionych paszą GMO bogatą w glifostat. Jak wskazują naukowcy glifostat najczęściej łączony jest z innymi związkami, które nasilają jego toksyczność nawet 1000krotnie!

Stowarzyszenie “Mom Across America” zwróciło się do amerykańskiej Agencji ds. Leków i Żywienia (FDA) z prośbą o przeprowadzenie niezależnych badań nad obecnością glifostatu w szczepionkach. Wiele opinii i wyników badań publikowanych dotychczas przez amerykańskie agencje spotykały się z zarzutami konfliktów interesów. Podczas niektórych obrad ONZ i WHO zasiadały osoby, których instytuty były wspierane przez światowych producentów środków ochrony roślin.

2 thoughts on “Składnik popularnego herbicydu obecny w szczepionkach!

  1. Pingback: Glifostat wykryty w miodzie

  2. Pingback: Kolejna kontrowersyjna szczepionka w obowiązkowym programie szczepień! |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s