Chemioterapia zabija!

Doniesienia brytyjskich badaczy mogą być punktem zwrotnym współczesnej onkologii. Ich badania wskazują, że nawet  50% chorych przyjmujących chemioterapię umiera na skutek skutków ubocznych leków cytostatycznych, a nie z powodu samej choroby nowotworowej!Naukowcy zbadali chorych na nowotwór, którzy zmarli w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii. W badaniu, które następnie zostało opublikowane w The Lancet Oncology wzieło udział 23tyś. kobiet chorych na raka piersi i 10 tyś. mężczyzn z rakiem płuc, którzy przeszli chemioterapię w 2014r. Ponad 1300 z nich zmarło w ciągu pierwszego miesiąca leczenia.

chemotherapy-448578_1280

Śmiertelność pacjentów poddawanych chemioterapii w niektórych ośrodkach dochodziła do 50%.

Chemioterapia we współczesnej onkologii jest kluczowym elementem leczenia nowotworów. Leki cytostatyczne są silnie działającymi środkami leczniczymi obarczonymi ciężkimi działaniami niepożądanymi. Wynika to z faktu, że nie rozróżniają one komórek zdrowych i chorych. Ponadto leki przeciwnowotworowe uszkadzają układ odpornościowy chorego przez co jest on podatny na liczne infekcje, które przyczyniają się do wysokiej śmiertelności.

Choć leki cytostatyczne są wykorzystywane w onkologii od dziesięcioleci, naukowcy stale poszukują bezpieczniejszej metody terapii. Wielu z nich jest zdania, że alternatywne i skuteczne terapie istnieją, ale z powodu lobbowania przedstawicieli Big Pharmy na najwyższych szczeblach władzy są one marginalizowane. Chorzy zmuszani są często do podjęcia kosztownego leczenia wbrew swojej woli.

Przykładem takich praktyk jest przypadek 17-letniej dziewczyny u której zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina. Po próbach poszukiwania przez chorą alternatywnych metod leczenia rodzinę pozbawiono praw rodzicielskich i oddano ją do rodziny zastępczej. Władze zmusiły ją do podjęcia leczenia raka wbrew jej woli.

Źródło: http://www.naturalnews.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s