W Polsce brakuje podstawowych leków ratujących życie! [VIDEO]

Polscy pacjenci są pozbawieni podstawowych leków ratujących życie. W aptekach brakuje leków przeciwzakrzepowych, przeciwcukrzycowych, przeciwastmatycznych, na nadciśnienie, na przewlekłą obturacyjną  chorobę płuc. Wszystko za sprawą nielegalnego procederu wywożenia farmaceutyków przez hurtownie na Zachód.

highway-1277246_1920Nielegalna działalność niektórych podmiotów na rynku farmaceutycznym sprawiła, że w aptekach brakuje podstawowych leków. Przyczyną takie stanu rzeczy jest wprowadzenie przez rząd Donalda Tuska w 2012r. nowej Ustawy Refundacyjnej, która drastycznie obniżyła marżę na leki refundowane. W efekcie nastąpiła zmowa niektórych aptek i hurtowni, które chcąc zrekompensować sobie wielomilionowe straty zaczęły nielegalnie eksportować leki za granicę. Drugim dnem tej największej w historii Polski afery lekowej jest fakt, że Polska ma najtańsze leki refundowane w Unii Europejskiej. Staje się to pokusą dla zachodnich potentatów, którzy odkupując od hurtowni polskie lekarstwa drenują rynek i pozbawiają polskiego pacjenta dostępu do leczenia.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem z programu Jana Pośpieszalskiego “Warto rozmawiać” emitowanego 23.09.2016 w TVP INFO.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s