Aluminium w szczepionkach może uszkadzać układ nerwowy

Według oficjalnych instytucji stężenie aluminium na jakie narażone jest niemowlę na skutek szczepień, do pierwszego roku życia wynosi 4,225 miligramów. Dla wielu badaczy stężenie takie uważane jest za niewielkie i niezagrażające rozwojowi dziecka. Niektórzy naukowcy uważają jednak, że współcześnie dzieci szczepi się szczepionkami, które zawierają w pojedynczej dawce od 0.85 do 1.25 miligrama(!) związków aluminium.syringe-1574486_1280

Toksyczne dawki aluminium w amerykańskich szczepionkach

Jak donosi Natural Health 365 niektóre ze szczepionek podane w całości wprowadzają do organizmu niemowlęcia dawkę aluminium ponad 200-krotnie wyższą niż jest to dozwolone na mocy amerykańskich przepisów federalnych. Badacze z University of British Columbia, że wysokie stężenie aluminium są przyczyną problemów neurologicznych ludzi w każdej grupie wiekowej.

W 2013r. na łamach Immunologic Research opublikowano wyniki badań wskazujące na toksyczność aluminium w obrębie centralnego układu nerwowego w całej rozpiętości wiekowej. Ekspozycja dorosłych na wysokie stężenia tej neurotoksyny w ciągu życia przekłada się następnie na rozwój choroby Alzheimera. Podobne wnioski wyciągnięto w przypadku badań na zwierzętach. W przypadku małych dzieci skorelowano natomiast stężenie aluminium z wysoką częstotliwością podawania szczepionek oraz ze zwiększoną zachorowalnością na autyzm.

Już w 2000r. z amerykańskiej FDA wyszła propozycja etykietowania leków parenteralnych (podawanych pozajelitowo – m.in szczepionek i innych iniekcji) informacją dotyczącą zawartości aluminium. Argumentowano wtedy – “badania wskazują, że noworodki i pacjenci z upośledzoną funkcją nerek stanowią grupę wysokiego ryzyka narażenia na wysokie stężenia aluminium.

Aluminium kumuluje się w tkankach niemowląt!

W argumentacji tej znalazła się również informacja, że związki aluminium mogą kumulować w kościach, moczu i osoczu niemowląt, którym podaje się elektrolity w postaci iniekcji. W dokumencie tym stwierdzono również, że ilość aluminium przekazana do organizmu dziecka na skutek dożylnego podawania elektrolitów jest wystarczająca, by wywołać efekty kliniczne. Poniżej załączono etykietę jednego z wielu preparatów elektrolitowych podawanych dożylnie z informacją o zawartości aluminium.

tpn-electrolytes2-figure-1-jrl-0272

Pozajelitowe (dożylne) podawanie preparatów zawierających aluminium powoduje, że związki te niepoddawane są procesom detoksykacji w układzie pokarmowym – w efekcie to krwi dostaje się cała podana dawka(!). Związki aluminium wykorzystywane są również w kosmetyce, o czym pisaliśmy tutaj.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s