Uwaga na dezodoranty!

Od jakiegoś czasu zwracano uwagę na szkodliwy wpływ chlorku aluminium (głównej substancji czynnej zastosowanej w dezodorantach) na zdrowie ludzkie. Od niedawna nie ma jednak wątpliwości – Aluminium chlorhydrate nasila rozwój guzów nowotworowych!

beauty-product-237884_1920

Do takich wniosków doszli szwajcarscy naukowcy, którzy potwierdzili estrogenne działanie tego związku. Działanie hormonów może sprzyjać rozwojowi raka piersi. Badacze z Uniwersytetu w Genewie zauważyli, że hydrat chlorku aluminium blokujący gruczoły potowe kumuluje się w tkance piersi i naśladując działanie estrogenu staje się paliwem dla rozwijającego się nowotworu.

Doktor Andre-Pascal Sappino i jego współpracownicy doszli do wniosku, że długotrwałe narażenie na toksyczny związek ma wpływ nie tylko na guzy nowotworowe , ale również na fazę metastazy – proliferacji i rozsiewaniu komórek nowotworowych po całym organizmie.

Badacz jest zdania, że bezwzględnie należy unikać dezodorantów zawierających w składzie hydrat chlorku aluminium. Wcześniejsze badania wskazywały, że aluminium chlorhydrate pokonuje barierę krew-mózg i przenika do ośrodkowego układu nerwowego, mają wpływ na rozwój choroby Alzheimera.

Współczesne kosmetyki obfitują w wiele związków o działaniu kancerogennym i alergizującym. Listę najniebezpieczniejszych można poznać TUTAJ.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s