Kontrowersyjna szczepionka w obowiązkowym programie szczepień [VIDEO]

Prezydent Andrzej Duda podpisał kontrowersyjną  ustawę wprowadzającą nowe szczepienia do obowiązkowego programu szczepień. Największe kontrowersje wzbudza obowiązek szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), gdyż szczepionka przeciw temu wirusowi wykazywała ciężkie działania niepożądane.

Pomimo apelu wielu środowisk z dniem 1 stycznia 2017r. wejdzie w życie ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Tym samym Polska będzie JEDYNYM krajem na świecie, który wprowadzi przymus szczepienia kontrowersyjną szczepionką przeciw wirusowi HPV.

Choć od  wprowadzenia do obrotu szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego minęło kilka lat, skuteczność i bezpieczeństwo tej formy profilaktyki HPV jest wciąż dyskutowana. Co ciekawe żadne badania kliniczne przed wprowadzeniem szczepionki do obrotu nie miały charakteru długoterminowego. Bilans korzyści i ryzyka płynącego ze stosowania tego produktu leczniczego jest więc niejednoznaczny. Następstwa długofalowe zostaną odkryte dopiero za kilka- lub kilkanaście lat.

Wiele krajów na świecie po początkowej euforii,  zdecydowało się wycofać rekomendację dla szczepionki przeciw HPV. W Japonii w 2013r. Ministerstwo Zdrowia wycofało pozytywną opinię dotyczącą szczepień argumentując swoją decyzję licznymi i ciężkimi działaniami niepożądanymi – w tym długotrwałym bólem i drętwieniami na skutek podania szczepionek przeciw HPV.

W Stanach Zjednoczonych para sióstr pozwała międzynarodowego giganta farmaceutycznego produkującego szczepionki przeciw brodawczakowi o odszkodowanie za utratę zdrowia na skutek szczepienia lekiem ich produkcji. Dwie dwudziestolatki prawdopodobnie na skutek szczepienia zapadły na ciężką niewydolność jajników, bezsenność, nocne poty i bóle głowy. Co gorsze u młodych dziewczyn pojawiły się pierwsze objawy menopauzy(!)

Ciekawych wniosków dostarczyło badanie 13 fiolek ze szczepionką przeciw HPV z kilkunastu serii z całego świata (w tym z Polski!).  Okazało się, że szczepionki były zanieczyszczone rekombinowanym DNA.

Zachęcamy do zapoznania się z duńskim filmem dokumentalnym przedstawiającym los kobiet, które ucierpiały w wyniku szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy (HPV).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s