Kolejna kontrowersyjna szczepionka w obowiązkowym programie szczepień! [VIDEO]

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł podpisał rozporządzenie, które od 1. stycznia 2017r. wprowadzi do kalendarza obowiązkowych szczepień szczepionkę przeciw pneumokokom. Koszty tego kontrowersyjnego szczepienia będą pokrywane z budżetu państwa!

Szczepionka przeciw zakażeniom pneumokokowym będzie podawana trzykrotnie każdemu dziecku do 6. miesiąca życia. Do tej pory zanotowano liczne reakcje poszczepienne na całym świecie obejmujące gorączkę, wymioty, biegunkę, drgawki, astmę, zapalenie płuc i zespół nagłej śmierci niemowląt. Co ciekawe u wielu niemowląt na skutek szczepienia rozwinęła się pełnoobjawowa infekcja pneumokokowa.

drugs-20250_1920

Badanie opublikowane na łamach “Pediatrics” w 2010r. wskazują również, że na skutek szczepienia wzrasta ryzyko poważnego powikłania poszczepiennego – zapalenia płuc. Jak w większości tego typu badań naukowcy “uspokajają”, że korzyści ze stosowania szczepionki, przewyższają ryzyko. Ale czy na pewno?

Inne badania dostarczają jednak zgoła odmiennych wniosków. W niektórych przypadkach szczepienia przeciw pneumokokom nie tylko nie spowodowały spadku zachorowalności, ale wręcz nasiliły częstość występowania zapalenia płuc. Wielu chorych wymagało następnie ciężkiej hospitalizacji.

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień. Problem zdają się zauważać również media głównego nurtu. To dobry znak, że niewygodne tematy poruszane dotychczas w drugim obiegu trafią do szerszego grona odbiorców. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnim odcinkiem programu “Szeptem” wyemitowanym w Telewizji Polskiej. Publicyści rozmawiają z dwoma ekspertami dotyczącymi szczepień, którzy demaskują prawdziwe zamiary wielkich, farmaceutycznych korporacji.

Materiał jest dostępny również na platformie VOD.TVP.PL

Advertisements

2 thoughts on “Kolejna kontrowersyjna szczepionka w obowiązkowym programie szczepień! [VIDEO]

  1. Pingback: Dzieci będą szczepione szczepionkami niedopuszczonymi do obrotu! |

  2. Pingback: Dzieci będą szczepione szczepionkami niedopuszczonymi do obrotu! | W y s z p e r a n e

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s