Telewizja publiczna cenzuruje informacje o szczepionkach! [VIDEO]

W ciągu ostatnich kilku tygodni na antenie telewizji publicznej wyemitowano dwa programy poruszające kontrowersje wokół szczepień i niepożądanych odczynów poszczepiennych. Na fali protestów Naczelnej Izby Lekarskiej i środowisk mafii medyczno-farmaceutycznej TVP ocenzurowało własne materiały usuwając je z serwisu VOD.

censorship-1315071_1920.jpg

Po pierwszych protestach instytucji rządowych m.in Państwowego Zakładu Higieny podległego Ministerstwu Zdrowia wydawało się, że telewizja publiczna nie ugnie się przed jawnym nawoływaniem do wspólnej zmowy milczenia w sprawie szczepień. Emisja programu Studio Polska wywołała jednak jeszcze większe poruszenie wśród entuzjastów przymusowych szczepień, którzy zarzucali stronniczość i brak rzetelności w przekazie medialnym. Co ciekawe kilka dni przed emisją przedstawiciele MZ odmówili wystąpienia w programie. Między instytucjami publicznymi, a telewizją wywiązała się ostra wymiana zdań. Gospodarz programu Maciej Pawlicki na swoim profilu społecznościowym napisał:

Szanowni Państwo,
bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje i podziękowania za “odwagę, uczciwość, profesjonalizm, rzetelność, przełamanie tabu milczenia” skierowane do nas po programie “Studio Polska” na temat Niepożądanego Efektu Poszczepionkowego (NOP). To słowa dla całej Ekipy SP, przekazałem je Koleżankom i Kolegom. Mam natomiast ogromną prośbę: jeśli uznajecie Państwo, że ten program Studio Polska był ważny, potrzebny i rzetelny – piszcie to proszę na stronie TVP tam, gdzie jest kontakt z widzami. To ważne, bo szef Naczelnej Rady Lekarskiej właśnie zażądał od Prezesa TVP natychmiastowego zaprzestania emitowania tego rodzaju programów i usunięcia ich ze stron TVP.

Zamieszanie wokół szczepień to kolejny etap “wojny informacyjnej”, którą prowadzą przedstawiciele zawodów medycznych wspólnie z resortem zdrowia i ruchami proszczepionkowymi. We wrześniu, jeszcze przed podpisaniem przez prezydenta rozporządzenia o przymusowym programie szczepień Główny Inspektor Farmaceutyczny zakazał emisji spotu telewizyjnego zachęcającego do szczepień przeciw pneumokokom uznając go za kryptoreklamę konkretnej szczepionki przeciw pneumokokom, konkretnego producenta.

Od lat głos rodziców dzieci dotkniętych przez NOP-y i specjalistów z branży ochrony zdrowia sceptycznie wypowiadających się o szczepieniach jest permanentnie wyciszany. W demokratycznym kraju, szczycącym się wolnością słowa pytania o bezpieczeństwo obowiązkowych szczepień nie są mile widziane. Zamiast dialogu i edukacji o szansach i zagrożeniach z nich płynących w debacie publicznej prowadzi się przymuszanie do szczepień, ignoruje się doniesienia o powikłaniach, a antyszczepionkowym lekarzom i mediom zamyka się usta.

Zachęcamy wszystkich do udostępniania poniższych materiałów znajomym i rodzinie oraz dzielenie się nimi w mediach społecznościowych!

Poniżej zamieszczamy ocenzurowane materiały usunięte z archiwów TVP:

Odcinek programu, po którym nastąpiła fala protestów:

STUDIO POLSKA – Szczepionki – bezpieczeństwo czy niebezpieczeństwo naszych dzieci?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s